Buğday yağı, doğal ve cilde çok faydalıdır. Faydalarının arasında yüzümüzdeki siyah noktaların yok edilmesinde, yüz bölgemizde oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır.  Buğday yağı E vitamini içermektedir. İçinde barındırdığı minerallerle cilt problemlerinde oldukça etkilidir. Vücudumunuz, özellikle cildimizin E vitamini ihtiyacını buğday yağı ile karşılayabiliriz. Banyo sonrasında bütün vücudumuza ve yüzümüze uygulayabiliriz.


Buğday yağı bayanların büyük sorunu olan, özellikle cilt kırışıklıklarının giderilmesinde en doğal çözüm yoludur. Geçmiş tarihlerde de kullanıldığı bilinmektedir. Bayanlar vücutlarındaki kırışıklıkları kusur olarak kabul ederler. Bu sorunu giderebilmek için çeşitli kremler ve yöntemlere başvururlar. Buğday yağı bu tür sorunların giderilmesi için kullanılabilecek iyi bir yöntemdir. Buğday yağının ciltteki lekelerin giderilmesinde de etkili olduğu görülmektedir. Buğday yağının hazırlanışını ve uygulanışını anlatmaya çalışalım. Bir çay bardağı buğday yağını bir parça pamuk ile sorunlu olan bölgeye masaj yaparak uygulayınız. Vücudunuzun her yerinde bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bu uygulamayı gece yapmanızı tavsiye ederiz. Sabah uygulama yaptığınız bölgeyi temizlemeyi ihmal etmeyin.

Buğday Yağı ve diğer karışımlar

Diğer bir yöntemden bahsedelim. Buğday yağına bazı karışımlar ekleyebiliriz. Tabi ki kişinin ciltteki alerjik durumu göz önüne alınarak kullanılacak malzemeye karar verilmelidir. Size deneyimlenmiş olan bir örneği verelim. Kullanacağınız 1 tatlı kaşığı buğday yağının içerisine, 1 tatlı kaşığı süzme bal ve 1-2 adet kivi ekleyerek kreminizi hazırlayabilirsiniz. Öncelikli olarak kivileri çok ince olarak şekilde rendeleyelim. Hazırlamış olduğumuz 1 tatlı kaşığı balı ve yine 1 tatlı kaşığı buğday yağını kivinin üzerine ekleyerek karıştıralım. Bütün malzemenin birbiriyle iyice özdeşleşmesini sağlamalısınız. Hazırladığınız buğday yağı ile kivi aromalı kreminizi gözaltına uyguluyoruz. Uyguladığınız maskeyi cildinizde 15 dakika bekletiyoruz. Daha sonra ılık su ile yıkıyoruz. Bu karışım cildinizdeki gözenekleri de açacaktır. Haftada bir, geceleri olmak üzere bu karışımı uygulayınız. 5-6 hafta sonunda cildinizde meydana gelecek değişikliği fark edeceksiniz.