Göbek sorunu birçoğumuzun kabusu olmakta ve bu göbeği eritmek için uğraşmaktayız ama bir türlü istediğimiz şekilde eritememektedir ya da erittikten sonra tekrar kısa sürede eski haline gelmektedir. yapılan araştırmalara göre ise içeceklerin göbek eritmekte diyetten daha etkili olduğudur. Uzmanlara sorduk göbek eritme için hangi içecekler işe yarar ve uzmanların önerilerini aldık sizle paylaşmak istedik listemiz aşağıda hemen uygulamaya geçelim.

SU

su bizim hayat mucizemiz gün de 3 litre için sabah kalktığınız da yemekten önce ve yemekle beraber bir bardak su için. Su yağ yakımını kolaylaştır ve sindirimi hızlandırır. su içmede zorlanıyorsanız suyu tatlandırın tatlandırın derken şeker sakın atmayı birkaç damla limon suyu, bal, meyve suyu ekleyebilirsiniz.

SÜT

günde iki bardak yağsız süt için süt tokluk hissi hissettirir size ve sindirme yardımcı olur kemikleri de kuvvetlendirir.

LAHANA SUYU

oldukça etkili olan bu evde kolayca hazırlayabilirsiniz tarifi orta boy bir lahana, 2 adet limon, 2 litre su lahanayı 8 parçaya bölün, limonları 4 parçaya bölün iki litre suyla 30 dakika kaynatın. Lahanalar eriyince kadar ardında suyunu cam kavanozda buzdolabında saklayın yemeklerden bir saat önce aç karınla için günde üç defa oldukça etkili bir tarihtir.

HAVUÇ SUYU

havucun yağ yakınında oldukça etkili olduğu ve tokluk hissi sağladığı kanıtlanmıştır.

MAYDANOZ SUYU

evde kolayca hazırlayacağınız bir tarif iki demet maydanoz iki limonla, 1 litre suyla 30 dakika kaynatın aç karınla günde iki su bardağı için.

ELMA SUYU

günde içilen bir bardak elma suyu mucizevi etkisi vardır

BİTKİSEL ÇAYLAR

papatya çayı, nane çayı, yeşil çay