Göz kanlanması hemen hemen herkesin başına gelmiş olan bir olaydır. Fakat bu olayın bir takım sebepleri yer almaktadır. Şimdi onları biraz inceleyelim.

Eğer tozlu bir ortamda yer aldıysanız, ya da dışarıda gezerken kalabalık ortamlarda bulunduysanız gözleriniz mikrop kapmış olabilir. Bu durum aslında yediden yetmişe hepimizin başına gelen sık yaşanan bir durumdur. Mikrop kapma olarak bahsettiğimiz bu durum göz korkutmamalıdır, kolayca bu durumdan evde yapılan yöntemler ile bile kurtulmak mümkündür.

Bir diğer etken ise dikkate alınması gereken göz tansiyonu adını vermiş olduğumuz önemli bir etkendir. Burada gözün iç kısmında yer alan basınç birden yükselmeye başlar ve kişiyi rahatsız edecek boyutlara dahi gelir. Böylece göz kanlanmaları meydana gelmektedir. Bu esnada dikkat edilmeli ve bir doktora muayene olunmalıdır.

Bir diğer sıkça yaşanan sorunlardan bir tanesi ise, alerjik olarak yaşanan göz sorunlardan dolayı oluşan göz kanlanma dır. Bu durumda daha çok polen gibi şeylerden oluşum sebep vermektedir. Doktor tarafından teşhisi konulan bu hastalığın, en ufak belirtisinde yine doktora görünmeleri gerekmektedir.

Akla gelmeyecek önemli nedenlerden bir tanesi ise vitamin eksikliğidir. Vitamin eksikliği birçok hastalığa sebep olabildiği gibi göz kanamasına da sebebiyet vermeyi sağlamaktadır. Eğer ki sürekli olarak gözünüzde kanlanma meydana geliyor ise, vitamin eksikliğinden şüphelenebilir ve hemen olarak bir hastanede tahlil yaptırıp kesin teşhise rahatlıkla ulaşabilirsiniz.