Günümüzde güzelleşmek için pek çok farklı estetik müdahale ve cilt bakımı yapılıyor. Yeni nesil uygulamalar da bu konuda öne çıkıyor. Nem aşısı da bu uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısı yapımı cilde ihtiyacı olan nemi vermeyi amaçlayan bir uygulamadır. Belirli bir yaştan sonra cildimize nem veren maddelerin üretimi azalır. Nem aşısı ile bu azalan maddeler cilde tekrar verilir. Nem aşısı yapılırken cildin ihtiyaç duyduğu maddeler cilde mezoterapi yöntemi ile verilir. Bu maddelerin başında cildin daha nemli görünmesine yardımcı olan ve yaşlanmayı geciktiren hyaluronik asit bulunur. Bu asidin su tutma özelliği bulunur. Bu sayede cildin daha nemli olmasına yardımcı olur. Ayrıca aşının içerisinde farklı kalsiyum ve vitamin kompleksleri de yer alır. Kullanılan maddelerin tümünün amacı cildin nem seviyesini çoğaltmaktır.

Nem Aşısı Faydaları

Cilt kuruluğundan meydana gelen soluk görünümü ortadan kaldırmak için ideal bir çözüm sunan nem aşısı, özellikle cildi rahatsız eden gerginlikten kurtulmak için idealdir. Aynı zamanda ciltte meydana gelebilecek kırışıklık, nem ve yorgun görüntünün de giderilmesinde etkili olur. Böylece daha canlı ve genç bir görünüme kavuşulmasında etki gösterir.

Nem aşısı uygulanırken mezoterapi tekniği kullanılır. Uygulama mutlaka bir doktor tarafından yapılır. Bir iğne yardımıyla kullanılan nem verici maddeler cildin alt tabakasına enjekte edilir. Yılda iki kez uygulanması önerilir. Nem aşısı yaptıranlar genellikle memnun kalıyorlar.