Kilo vermek için çeşit çeşit diyet bulunuyor. Son yıllarda ise kilo vermeye yardımcı detoks çeşitleri ortaya çıktı. Bu detokslar arasında bir de pancar detoksu bulunuyor. Pancar detoksu kilo vermeye oldukça yardımcı oluyor. Akşamları yatmadan önce yapılıyor.

Pancar Detoksu Nasıl Yapılır?

Pancar, içerisinde onlarca vitamin, mineral, antioksidan bulunan oldukça faydalı bir besindir. Faydalı olmasının yanı sıra içerisindeki yağ oranı çok düşük olduğu için diyetlerde tercih edilir. Fakat içerisinde ortalama 8 mg şeker bulunduğu için bu çok da uygun değildir. Suyu sıkılırken ise şeker posasıyla birlikte kalır. Bu sebeple suyunda şeker bulunmaz. Pancar detoksu mantığı da tam olarak buradan geliyor. Pancar suyu detoksu bağırsak sağlığı için de oldukça faydalıdır.

Pancar detoksu yapımı için 3 adet kırmızı taze pancara ve 100 gram probiyotiğe ihtiyacınız var. Pancarları meyve sıkacağında iyice sıkmak ve posasını atmak gerekiyor. Daha sonra 1 tatlı kaşığı probiyotik eklemeli ve iyice karıştırmalısınız. Daha sonra akşam yemeklerinden önce karışımı içmelisiniz. Hem sizi tok tutarak hem de bağırsaklarınızı düzenleyerek kilo vermenize yardımcı olur.  

Elbette botoksun işe yaraması için genel beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece botoksu tüketmek zayıflamanız için tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yüzden botoksu tüketirken diğer beslenme alışkanlıklarınıza da çok dikkat etmelisiniz.